Entry list - 20.03.2022 - 22. TanzSport-Event Oberpullendorf (Viktoria TSK und Jugendclub)

251 entries up to now

Sch. Sta D
1 Ádám Szánto - Tifani NyáriSavaria TSE / Hungary  
2 Benjamin Schmöckel - Alissa PavlenkoModena - Wien /  
2 Paare in dieser Klasse
 
Sch. La D
11 Ádám Szánto - Tifani NyáriSavaria TSE / Hungary  
1 Paar in dieser Klasse
 
Jun. I Sta D
21 Benjamin Schmöckel - Alissa PavlenkoModena - Wien /  
23 Mark Rusu - Sena KacanDanceland /  
2 Paare in dieser Klasse
 
Jun. I Sta C
31 Benjamin Bübl - Maya SarneckaDanceland /  
1 Paar in dieser Klasse
 
Jun. II Sta D
41 Benke Barnabás - Kirchknopf LolaSavaria TSE / Hungary  
43 Dorián Gargya - Luca EreditsSavaria TSE / Hungary  
2 Paare in dieser Klasse
 
Jun. II Sta C
52 Grigoriy Maslov - Julia BaranSchwarz Gold /  
53 Marcus Soitu - Alisah FrommeSchwarz Gold /  
54 Taro Drofenik - Erika BotgrosDanceland /  
3 Paare in dieser Klasse
 
Jun. I La D
61 Benjamin Bübl - Maya SarneckaDanceland /  
1 Paar in dieser Klasse
 
Jun. I La C
71 Benjamin Schmöckel - Alissa PavlenkoModena - Wien /  
73 Florian Schwar - Fiona SchwarEleganza Köflach /  
75 Mark Rusu - Sena KacanDanceland /  
76 Markus Oswald - Laura PlatzerChoice Styria /  
77 Paul Gogg - Beatrix MaggEleganza Köflach /  
5 Paare in dieser Klasse
 
Jun. II La D
92 Dorián Gargya - Luca EreditsSavaria TSE / Hungary  
1 Paar in dieser Klasse
 
Jun. II La C
101 Benke Barnabás - Kirchknopf LolaSavaria TSE / Hungary  
102 Daniel Rusu - Milena BahnaruCasino - Wien /  
103 Marcus Soitu - Alisah FrommeSchwarz Gold /  
3 Paare in dieser Klasse
 
Jun. II La B
111 Grigoriy Maslov - Julia BaranSchwarz Gold /  
1 Paar in dieser Klasse
 
Allg.Kl. Sta D
121 Alexander Putz - Barbara SirucekSchwarz Gold /  
122 Alexander Rohrbacher - Julia SchmidtSchwarz Gold /  
123 Birkás Mihály - Darabos AnnaEraklin Táncklub Egyesület / Hungary  
125 David Gasser - Pia VeitUnion - Linz /  
126 Enzo Valda - Fiona GartlgruberSchwarz Gold /  
127 Florian Gratt - Magdalena LandlUnion - Linz /  
128 Florian Novotny - Julia KratzerSchwarz - Weiß - Wien /  
129 Georgi Barakov - Alisa KatashevaDanceland /  
130 Lekszikov András Zsigmond - Czuring NóraEraklin Táncklub Egyesület / Hungary  
131 Lukas Male - Alma LonyaiSchwarz Gold /  
132 Marco Dronigi - Beatrice-Christin DreyerSchwarz Gold /  
133 Matthias Reich-Rohrwig - Flora MaleSchwarz Gold /  
134 Roland Koroknai - Enikö BatyiSavaria TSE / Hungary  
135 Vincent Englitsch - Viola WindspergerSchwarz Gold /  
14 Paare in dieser Klasse
 
Allg.Kl. Sta C
141 Alexander Unterberger - Anna KöhlerSchwarz Gold /  
142 Felix Bittner - Isabella WalterSchwarz Gold /  
143 Lukas Reinberger - Dora MagosiRaiffeisenbank Gänserndorf /  
144 Markus Urch - Marlene HawlikSchwarz Gold /  
145 Paul Csepan - Stefanie WalterSchwarz Gold /  
146 Thomas Bauer - Monika MarkotaJuventus - Wien /  
147 Fabian Stiegler - Anna SchrittwieserESV St. Pölten Sektion Tanzsport /  
7 Paare in dieser Klasse
 
Allg.Kl. Sta B
151 Alexander Lauda - Lena BrandstätterAktiv /  
152 Alexander Zientek - Tatiana MalykhCasino - Wien /  
153 Christian Partl - Julia UrablEden Graz /  
154 Dominik Lauda - Alisa ProshkinaAktiv /  
155 Felix Tinhof - Christina KowarikDance & Lifestyle Salzburg /  
156 Florian Sommerauer - Cornelia KrausCasino - Wien /  
157 Jan Hejdusek - Barbora LiskovaInfinity Dance Team /  
158 Matthias Köck - Martina EisenhutForum - Wien /  
159 Richard Lagler - Tatjana RohatschekSchwarz Gold /  
9 Paare in dieser Klasse
 
Allg.Kl. Sta A
171 Behzad Rezai - Anna NovakJuventus - Wien /  
172 Gerald Aigner - Alisa KuznetsovaJuventus - Wien /  
173 Johannes Gmeiner - Ines KreuzerJuventus - Wien /  
174 Lukas Steinegger - Constanze Gabriel1. TTK GOLD WEISS Innsbruck /  
175 Stefan Buchinger - Elise ReußnerJeunesse /  
5 Paare in dieser Klasse
 
Allg.Kl. La D
181 Birkás Mihály - Darabos AnnaEraklin Táncklub Egyesület / Hungary  
183 Daniel Konecny - Julia SchwendenweinModena - Wien /  
184 Florian Gratt - Magdalena LandlUnion - Linz /  
185 Georgi Barakov - Alisa KatashevaDanceland /  
187 Jakob Seibert - Klara SchadeSchwarz Gold /  
188 Lekszikov András Zsigmond - Czuring NóraEraklin Táncklub Egyesület / Hungary  
189 Richard Bauer - Hannah HausbergerRot-Weiss Wien /  
190 Richard Kummrow - Yumiko ToyookaHSV-Zwölfaxing Sekt.Tanzsport /  
191 Richard Lagler - Tatjana RohatschekSchwarz Gold /  
9 Paare in dieser Klasse
 
Allg.Kl. La C
202 Alexander Jeschko - Julia PlöchlJuventus - Wien /  
203 Benedikt Resch - Judith VassHSV-Zwölfaxing Sekt.Tanzsport /  
204 Christian Schmidt - Natalie FaroghiChoice Styria /  
205 Florian Novotny - Julia KratzerSchwarz - Weiß - Wien /  
206 Horváth Gergo - Hordós AnnaEraklin Táncklub Egyesület / Hungary  
207 Jan Hejdusek - Barbora LiskovaInfinity Dance Team /  
208 Johannes Gmeiner - Ines KreuzerJuventus - Wien /  
209 Martin Wiebogen - Nadine Langblau-grün Wien /  
210 Michael Eisl - Ulla Brochmannacademy of dance /  
211 Moritz Koegel - Maria FritthumSchwarz Gold /  
212 Paul Blechinger - Eva BaumannDance Unity /  
213 Paul Florian Vonasek - Katharina LosbichlerWienerwald - Mödling /  
214 Roland Koroknai - Enikö BatyiSavaria TSE / Hungary  
215 Tobias Zischka - Corinna KrauseHSV-Zwölfaxing Sekt.Tanzsport /  
216 Fabian Stiegler - Anna SchrittwieserESV St. Pölten Sektion Tanzsport /  
217 Jakob Harkamp - Anja Lena GruberDance Unity /  
16 Paare in dieser Klasse
 
Allg.Kl. La B
221 Alexander Lauda - Lena BrandstätterAktiv /  
222 Alexander Rohrbacher - Julia SchmidtSchwarz Gold /  
223 Daniel Wimmer - Kathrin BifflHSV-Zwölfaxing Sekt.Tanzsport /  
224 Dominik Lauda - Alisa ProshkinaAktiv /  
225 Fabian Zientek - Katja WoisetschlägerModena - Wien /  
226 Jason Ribisch - Ella Laetizia Steirerblau-grün Wien /  
227 Lukas Deutschmann - Anna WeberBurghof Voitsberg /  
228 Lukas Osztovics - Judith TausendschönHSV-Zwölfaxing Sekt.Tanzsport /  
229 Lukas Reinberger - Dora MagosiRaiffeisenbank Gänserndorf /  
230 Osman Yüksel Özdemir - Andrijana RadojkovicModena - Wien /  
231 Philipp Schön - Raffaela Kotysblau-grün Wien /  
232 Zalan Vecsey - Kerstin NeumeisterBest Dance Graz /  
12 Paare in dieser Klasse
 
Allg.Kl. La A
241 Alexander Pletnev - Sofiya GanusykDanceland /  
242 Andreas Broch - Daniela HvarchilkovaSchwarz Gold /  
243 Leon Mühleder - Mishel PevznerModena - Wien /  
244 Luca Sunko - Leonie Bianca EckhartBest Dance Graz /  
245 Tobias Wallner - Clarissa HöbingerSchwarz Gold /  
246 Vedran Nedelkovski - Taisiya NikitinaSchwarz - Weiß - Wien /  
6 Paare in dieser Klasse
 
Sen. I Sta C
251 Bernd Pinter - Julia Hinterseer-PinterAktiv /  
252 David Zamecnik - Petra LehkaKAT Zbraslav /  
253 Edit Liszt - Mátyás Attila KovácsEverydance TSE / Hungary  
254 Tomas Orel - Andrea OrlovaInfinity Dance Team Brno /  
255 Wolfgang Fischer - Edith DuschJuventus - Wien /  
5 Paare in dieser Klasse
 
Sen. I Sta B
261 Manfred Stöckl - Anna ThallerUnion - Linz /  
262 Martin Schmidberger - Ingrid Schmidberger-TerzerJuventus - Wien /  
263 Michal Grus - Hana VitovaTanecni skola Standardklub Praha /  
264 Vladimír Fekar - Mária FekarTK Fortuna Zlín / Czech Republic  
4 Paare in dieser Klasse
 
Sen. I Sta A
271 Bernhard Maly - Zhenyu Schmoltner-LiStarlight - Wien /  
272 Helfried Zeiner - Anita GassnerJeunesse /  
273 Michal Grus - Hana VitovaTanecni skola Standardklub Praha /  
3 Paare in dieser Klasse
 
Sen. I Sta S offen für B/A/S ()
281 Bernhard Maly - Zhenyu Schmoltner-LiStarlight - Wien /  
282 Helfried Zeiner - Anita GassnerJeunesse /  
283 Manfred Stöckl - Anna ThallerUnion - Linz /  
284 Martin Schmidberger - Ingrid Schmidberger-TerzerJuventus - Wien /  
285 Wolfgang Kober - Nataliya MelnychenkoEden Graz /  
5 Paare in dieser Klasse
 
Sen. II Sta D
292 Gerhard Massenbauer - Elisabeth SollnerImperial - Wien /  
293 Peter Anzeletti-Reikl - Ingrid AnzelettiRaiffeisenbank Gänserndorf /  
295 Thomas Kowarik - Eva Maria Kranvogel-KowarikDance & Lifestyle Salzburg /  
296 Thomas Woisetschläger - Maria WagnerForum - Wien /  
297 Wolfgang Hamernik - Elfriede SulzKeepSwinging Langenzersdorf /  
5 Paare in dieser Klasse
 
Sen. II Sta C
311 Andreas Langreither - Silvia BachnerSportunion Mank /  
312 Andreas Christian Salusek - Alexandra SalusekSportunion FTSC Perchtoldsdorf /  
313 Bernd Pinter - Julia Hinterseer-PinterAktiv /  
314 David Zamecnik - Petra LehkaKAT Zbraslav /  
315 Edit Liszt - Mátyás Attila KovácsEverydance TSE / Hungary  
316 Hanno Wollmann - Petra WollmannJuventus - Wien /  
317 Harry Melichart - Christiane TaborskyJuventus - Wien /  
318 Johannes Wittmann - Ilse WittmannJeunesse /  
319 Kurt Gaismayer - Ulrike GaismayerImperial - Wien /  
320 Michael Haiderer - Friederike BobekStudio XIV - Wien /  
321 Tomas Orel - Andrea OrlovaInfinity Dance Team Brno /  
322 Wolfgang Fischer - Edith DuschJuventus - Wien /  
12 Paare in dieser Klasse
 
Sen. II Sta B
331 Christian Böhmer - Felicitas HölscheCasino - Wien /  
332 Eliska Ochodkova - Vladislav OchodekDance studio Ostrava / Czech Republic  
333 Ivan Strosser - Gabriela StrosserovaTK Vavruska Praha /  
335 Manfred Stöckl - Anna ThallerUnion - Linz /  
336 Marek Zaduban - Marketa ZadubanováStarlet TK Orel Telnice /  
337 Marian Orlicky - Luba OrlickaINTERKLUB Bratislava / Slovakia  
338 Martin Schmidberger - Ingrid Schmidberger-TerzerJuventus - Wien /  
339 Robert Amschl-Jehli - Andrea MoosbruggerJuventus - Wien /  
340 Vladimír Fekar - Mária FekarTK Fortuna Zlín / Czech Republic  
9 Paare in dieser Klasse
 
Sen. II Sta A
352 Helfried Zeiner - Anita GassnerJeunesse /  
353 Jochen Berger - Monika KromerAktiv /  
354 Markus Mels-Colloredo - Elisabeth RichterWienerwald - Mödling /  
355 Roman Reinberger - Christiane ReinbergerRaiffeisenbank Gänserndorf /  
356 Stefan Jennewein - Ellina JenneweinJuventus - Wien /  
5 Paare in dieser Klasse
 
Sen. II Sta offen für B/A/S ()
362 Helfried Zeiner - Anita GassnerJeunesse /  
363 Jochen Berger - Monika KromerAktiv /  
364 Manfred Stöckl - Anna ThallerUnion - Linz /  
365 Markus Mels-Colloredo - Elisabeth RichterWienerwald - Mödling /  
366 Martin Schmidberger - Ingrid Schmidberger-TerzerJuventus - Wien /  
367 Robert Amschl-Jehli - Andrea MoosbruggerJuventus - Wien /  
368 Roman Reinberger - Christiane ReinbergerRaiffeisenbank Gänserndorf /  
7 Paare in dieser Klasse
 
Sen. III Sta D
382 Gerhard Massenbauer - Elisabeth SollnerImperial - Wien /  
383 Günter Rockenschaub - Michaela WinklerSchwarz Gold /  
384 Peter Anzeletti-Reikl - Ingrid AnzelettiRaiffeisenbank Gänserndorf /  
386 Thomas Kowarik - Eva Maria Kranvogel-KowarikDance & Lifestyle Salzburg /  
387 Thomas Schiffler - Andrea SchifflerDance & Lifestyle Salzburg /  
388 Wolfgang Hamernik - Elfriede SulzKeepSwinging Langenzersdorf /  
6 Paare in dieser Klasse
 
Sen. III Sta C
401 Andreas Langreither - Silvia BachnerSportunion Mank /  
402 Andreas Christian Salusek - Alexandra SalusekSportunion FTSC Perchtoldsdorf /  
403 Hanno Wollmann - Petra WollmannJuventus - Wien /  
404 Harry Melichart - Christiane TaborskyJuventus - Wien /  
405 Johannes Wittmann - Ilse WittmannJeunesse /  
406 Kurt Gaismayer - Ulrike GaismayerImperial - Wien /  
407 Michael Haiderer - Friederike BobekStudio XIV - Wien /  
408 Walter Holub - Karin ZandtForum - Wien /  
8 Paare in dieser Klasse
 
Sen. III Sta B
422 Christian Böhmer - Felicitas HölscheCasino - Wien /  
423 Eliska Ochodkova - Vladislav OchodekDance studio Ostrava / Czech Republic  
424 Eric Blackwell - Eva-Maria MadaniAllegro /  
425 Erich Rupp - Claudia RuppJuventus - Wien /  
426 Georg Höss - Agnes HössAllegro /  
427 Gottfried Flandorfer - Brigitte FlandorferJuventus - Stockerau /  
428 Hubert Stroinigg - My Kieu StroiniggAllegro /  
430 Manfred Schäfer - Renate DeckerSchwarz - Weiß - Wien /  
431 Petr Valecko - Danuse ValeckovaDance studio Ostrava / Czech Republic  
432 Robert Müller - Christa MüllerTreff AS /  
433 Silvio Pötschner - Sigrid HochreiterStudio XIV - Wien /  
434 Wolfgang Hödl - Silvia HödlKapfenberger Sportverein Tanzen /  
436 Akos Macher - Katalin MarjanekBig-BEM Táncsport Egyesület / Hungary  
13 Paare in dieser Klasse
 
Sen. III Sta A
441 Heinz Bachler - Annemarie Bachlerblau-grün Wien /  
442 Igor Jucha - Ludmila JuchovaGaladance Bratislava / Slovakia  
443 Josef Holzbauer - Monika HobigerAllegro /  
444 Markus Mels-Colloredo - Elisabeth RichterWienerwald - Mödling /  
445 Michael Fleck - Elisabeth FuchsJuventus - Wien /  
446 Stefan Jennewein - Ellina JenneweinJuventus - Wien /  
447 Stefan Szalay - Elisabeth SzalaySwing & Dance Feldkirch /  
448 Wolfgang Seidler - Gabriela SeidlerCasino - Dornbirn /  
8 Paare in dieser Klasse
 
Sen. III Sta S offen für B/A/S
461 Dieter Müller - Cornelia MüllerCasino - Dornbirn /  
462 Eric Blackwell - Eva-Maria MadaniAllegro /  
463 Erich Rieder - Monika Riederblau-grün Wien /  
464 Georg Höss - Agnes HössAllegro /  
466 Heinz Seidl - Elvira WimmerAllegro /  
467 Markus Mels-Colloredo - Elisabeth RichterWienerwald - Mödling /  
468 Silvio Pötschner - Sigrid HochreiterStudio XIV - Wien /  
469 Stefan Szalay - Elisabeth SzalaySwing & Dance Feldkirch /  
470 Wolfgang Seidler - Gabriela SeidlerCasino - Dornbirn /  
9 Paare in dieser Klasse
 
Sen. IV Sta S offen für B/A/S ()
481 Akos Macher - Katalin MarjanekBig-BEM Táncsport Egyesület / Hungary  
483 Gottfried Flandorfer - Brigitte FlandorferJuventus - Stockerau /  
484 Heinz Bachler - Annemarie Bachlerblau-grün Wien /  
486 Manfred Kerschner - Monika KüglerJuventus - Wien /  
4 Paare in dieser Klasse
 
Sen. I La D
491 Karl-Heinz Keusch - Elisabeth SchernthanerEleganza Köflach /  
1 Paar in dieser Klasse
 
Sen. I La C
501 Alexander Sas - Sandra SloukaJuventus - Wien /  
502 Andreas Kohl - Conny MandlerSchwarz Gold /  
503 Edit Liszt - Mátyás Attila KovácsEverydance TSE / Hungary  
504 Gerhard Zikulnig - Barbara ZikulnigJuventus - Wien /  
505 Marek Zaduban - Marketa ZadubanováStarlet TK Orel Telnice /  
5 Paare in dieser Klasse
 
Sen. I La B
511 Vladimír Fekar - Mária FekarTK Fortuna Zlín / Czech Republic  
1 Paar in dieser Klasse
 
Sen. I La S offen für B+S ()
521 Roman Reinberger - Christiane ReinbergerRaiffeisenbank Gänserndorf /  
522 Wolfgang Fischer - Edith DuschJuventus - Wien /  
523 Wolfgang Kober - Nataliya MelnychenkoEden Graz /  
3 Paare in dieser Klasse
 
Sen. II La D
532 Karl-Heinz Keusch - Elisabeth SchernthanerEleganza Köflach /  
533 Michael Haiderer - Friederike BobekStudio XIV - Wien /  
534 Petr Valecko - Danuse ValeckovaDance studio Ostrava / Czech Republic  
3 Paare in dieser Klasse
 
Sen. II La C
541 Edit Liszt - Mátyás Attila KovácsEverydance TSE / Hungary  
542 Gerhard Zikulnig - Barbara ZikulnigJuventus - Wien /  
543 Karl Hofer - Annemarie HoferTreff AS /  
544 Klaus Oberleitner - Brigitte GuttenbrunnerJeunesse /  
545 Marek Zaduban - Marketa ZadubanováStarlet TK Orel Telnice /  
546 Peter Hebenstreit - Iris HebenstreitHerzogstadt /  
6 Paare in dieser Klasse
 
Sen. II La B
552 Christian Jordan - Sonja Sigmund-JordanCasino - Wien /  
553 Eliska Ochodkova - Vladislav OchodekDance studio Ostrava / Czech Republic  
554 Erich Rupp - Claudia RuppJuventus - Wien /  
555 Gerhard Massenbauer - Elisabeth SollnerImperial - Wien /  
556 Lubomir Hochvart - Iveta HochvartovaDance Attack Lucenec Slowakei /  
557 Marian Orlicky - Luba OrlickaINTERKLUB Bratislava / Slovakia  
558 Vladimír Fekar - Mária FekarTK Fortuna Zlín / Czech Republic  
7 Paare in dieser Klasse
 
Sen. II La S offen für B+S ()
572 Christian Jordan - Sonja Sigmund-JordanCasino - Wien /  
573 Hendryk Schwarz - Martina FolladoreTurnerschaft Innsbruck /  
574 Marian Orlicky - Luba OrlickaINTERKLUB Bratislava / Slovakia  
575 Roman Reinberger - Christiane ReinbergerRaiffeisenbank Gänserndorf /  
576 Wolfgang Fischer - Edith DuschJuventus - Wien /  
5 Paare in dieser Klasse
 
Sen. III La D
582 Michael Haiderer - Friederike BobekStudio XIV - Wien /  
583 Petr Valecko - Danuse ValeckovaDance studio Ostrava / Czech Republic  
2 Paare in dieser Klasse
 
Sen. III La C
591 Karl Hofer - Annemarie HoferTreff AS /  
592 Klaus Oberleitner - Brigitte GuttenbrunnerJeunesse /  
2 Paare in dieser Klasse
 
Sen. III La B
601 Eliska Ochodkova - Vladislav OchodekDance studio Ostrava / Czech Republic  
602 Erich Rupp - Claudia RuppJuventus - Wien /  
603 Gerhard Massenbauer - Elisabeth SollnerImperial - Wien /  
604 Lubomir Hochvart - Iveta HochvartovaDance Attack Lucenec Slowakei /  
605 Silvio Pötschner - Sigrid HochreiterStudio XIV - Wien /  
606 Wolfgang Hödl - Silvia HödlKapfenberger Sportverein Tanzen /  
6 Paare in dieser Klasse
 
Sen. III La S offen für B+S ()
611 Dieter Müller - Cornelia MüllerCasino - Dornbirn /  
612 Erich Rieder - Monika Riederblau-grün Wien /  
613 Hendryk Schwarz - Martina FolladoreTurnerschaft Innsbruck /  
614 Igor Frtus - Beate FrtusovaDance Attack Lucenec / Slovakia  
616 Silvio Pötschner - Sigrid HochreiterStudio XIV - Wien /  
617 Walter Holub - Karin ZandtForum - Wien /  
618 Wolfgang Hödl - Silvia HödlKapfenberger Sportverein Tanzen /  
7 Paare in dieser Klasse
 

Tecnical problems with this page(s)? Please write an e-mail to the tecnical administrator
Questions about the event? Please write an e-mail to the organizer (wolfgang@eliasch.at)
You would like to know more about this event? Please go to the hompage of the organizer (http://www.mft-oberpullendorf.at)
Program version: