Entry list - 19.03.2022 - 22. TanzSport-Event Oberpullendorf (Imperial - Wien - ATSC)

251 entries up to now

Sch. Sta D
1 Ádám Szánto - Tifani NyáriSavaria TSE / Hungary  
2 Benjamin Schmöckel - Alissa PavlenkoModena - Wien /  
2 Paare in dieser Klasse
 
Sch. La D
11 Ádám Szánto - Tifani NyáriSavaria TSE / Hungary  
1 Paar in dieser Klasse
 
Jun. I Sta D
21 Benjamin Schmöckel - Alissa PavlenkoModena - Wien /  
23 Mark Rusu - Sena KacanDanceland /  
2 Paare in dieser Klasse
 
Jun. I Sta C
31 Benjamin Bübl - Maya SarneckaDanceland /  
32 Emanuel Galuszka - Mariia BlyzniukForum - Wien /  
33 Lucian Baltag - Angelina BabushchakCasino - Wien /  
3 Paare in dieser Klasse
 
Jun. II Sta D
41 Barnabás Benke - Lola KirchknopfSavaria TSE / Hungary  
43 Dorián Gargya - Luca EreditsSavaria TSE / Hungary  
2 Paare in dieser Klasse
 
Jun. II Sta C
51 Daniel Rusu - Milena BahnaruForum - Wien /  
52 Grigoriy Maslov - Julia BaranSchwarz Gold /  
53 Marcus Soitu - Alisah FrommeSchwarz Gold /  
3 Paare in dieser Klasse
 
Jun. I La D
61 Benjamin Bübl - Maya SarneckaDanceland /  
1 Paar in dieser Klasse
 
Jun. I La C
71 Benjamin Schmöckel - Alissa PavlenkoModena - Wien /  
72 Daniel Mitteregger - Viktoria Neudeckacademy of dance /  
73 Emanuel Galuszka - Mariia BlyzniukForum - Wien /  
74 Florian Schwar - Fiona SchwarEleganza Köflach /  
75 Lucian Baltag - Angelina BabushchakCasino - Wien /  
76 Mark Rusu - Sena KacanDanceland /  
77 Markus Oswald - Laura PlatzerChoice Styria /  
78 Paul Gogg - Beatrix MaggEleganza Köflach /  
8 Paare in dieser Klasse
 
Jun. II La D
92 Dorián Gargya - Luca EreditsSavaria TSE / Hungary  
1 Paar in dieser Klasse
 
Jun. II La C
101 Barnabás Benke - Lola KirchknopfSavaria TSE / Hungary  
102 Daniel Rusu - Milena BahnaruForum - Wien /  
103 Marcus Soitu - Alisah FrommeSchwarz Gold /  
3 Paare in dieser Klasse
 
Jun. II La B
111 Grigoriy Maslov - Julia BaranSchwarz Gold /  
1 Paar in dieser Klasse
 
Allg.Kl. Sta D
121 Alexander Putz - Barbara SirucekSchwarz Gold /  
122 Alexander Rohrbacher - Julia SchmidtSchwarz Gold /  
124 David Gasser - Pia VeitUnion - Linz /  
125 Enzo Valda - Fiona GartlgruberSchwarz Gold /  
126 Florian Gratt - Magdalena LandlUnion - Linz /  
127 Florian Novotny - Julia KratzerSchwarz - Weiß - Wien /  
128 Georgi Barakov - Alisa KatashevaDanceland /  
129 Lukas Male - Alma LonyaiSchwarz Gold /  
130 Marco Dronigi - Beatrice-Christin DreyerSchwarz Gold /  
131 Matthias Reich-Rohrwig - Flora MaleSchwarz Gold /  
133 Roland Koroknai - Enikö BatyiSavaria TSE / Hungary  
134 Vincent Englitsch - Viola WindspergerSchwarz Gold /  
12 Paare in dieser Klasse
 
Allg.Kl. Sta C
141 Alexander Unterberger - Anna KöhlerSchwarz Gold /  
142 Felix Bittner - Isabella WalterSchwarz Gold /  
143 Lukas Reinberger - Dora MagosiRaiffeisenbank Gänserndorf /  
144 Markus Urch - Marlene HawlikSchwarz Gold /  
145 Patrick Seebauer - Julia KaufmannDance Unity /  
146 Paul Csepan - Stefanie WalterSchwarz Gold /  
147 Réka Erzsébet Tivadar - Gábor TusjákEverydance TSE / Hungary  
148 Thomas Bauer - Monika MarkotaJuventus - Wien /  
149 Fabian Stiegler - Anna SchrittwieserESV St. Pölten Sektion Tanzsport /  
9 Paare in dieser Klasse
 
Allg.Kl. Sta B
161 Alexander Lauda - Lena BrandstätterAktiv /  
162 Alexander Zientek - Tatiana MalykhCasino - Wien /  
163 Christian Partl - Julia UrablEden Graz /  
164 Dominik Lauda - Alisa ProshkinaAktiv /  
165 Felix Tinhof - Christina KowarikDance & Lifestyle Salzburg /  
166 Florian Sommerauer - Cornelia KrausCasino - Wien /  
167 Jakob Glück - Lara-Samea MühlbacherJuventus - Wien /  
168 Jan Hejdusek - Barbora LiskovaInfinity Dance Team /  
169 Kevin Kitir - Birgit HavlikJuventus - Wien /  
170 Richard Lagler - Tatjana RohatschekSchwarz Gold /  
10 Paare in dieser Klasse
 
Allg.Kl. Sta A
181 Behzad Rezai - Anna NovakJuventus - Wien /  
182 Gerald Aigner - Alisa KuznetsovaJuventus - Wien /  
183 Johannes Gmeiner - Ines KreuzerJuventus - Wien /  
184 Lukas Steinegger - Constanze Gabriel1. TTK GOLD WEISS Innsbruck /  
4 Paare in dieser Klasse
 
Allg.Kl. La D
191 Adam Lencses - Melanie BrunnerSchwarz Gold /  
192 Florian Entenfellner - Karina ScheichelbauerWienerwald - Mödling /  
193 Florian Gratt - Magdalena LandlUnion - Linz /  
194 Georgi Barakov - Alisa KatashevaDanceland /  
196 Jakob Seibert - Klara SchadeSchwarz Gold /  
198 Kevin Kitir - Birgit HavlikJuventus - Wien /  
199 Martin Minni - Verena PojarRot-Weiss Wien /  
200 Micha Diensthuber - Lisa KleinbichlerModena - Wien /  
201 Richard Bauer - Hannah HausbergerRot-Weiss Wien /  
202 Richard Lagler - Tatjana RohatschekSchwarz Gold /  
203 Roland Koroknai - Enikö BatyiSavaria TSE / Hungary  
204 Thomas Bauer - Monika MarkotaJuventus - Wien /  
12 Paare in dieser Klasse
 
Allg.Kl. La C
212 Alexander Jeschko - Julia PlöchlJuventus - Wien /  
213 Benedikt Resch - Judith VassHSV-Zwölfaxing Sekt.Tanzsport /  
214 Christian Schmidt - Natalie FaroghiChoice Styria /  
215 Dominik Bedi - Hanna IllésSavaria TSE / Hungary  
216 Florian Novotny - Julia KratzerSchwarz - Weiß - Wien /  
217 Jan Hejdusek - Barbora LiskovaInfinity Dance Team /  
218 Johannes Gmeiner - Ines KreuzerJuventus - Wien /  
219 Matthias Längle - Julia KernerWienerwald - Mödling /  
220 Michael Eisl - Ulla Brochmannacademy of dance /  
221 Moritz Koegel - Maria FritthumSchwarz Gold /  
222 Paul Blechinger - Eva BaumannDance Unity /  
223 Paul Florian Vonasek - Katharina LosbichlerWienerwald - Mödling /  
224 Sascha Brier - Laura-Anna GiglSchwarz Gold /  
225 Fabian Stiegler - Anna SchrittwieserESV St. Pölten Sektion Tanzsport /  
14 Paare in dieser Klasse
 
Allg.Kl. La B
231 Alexander Lauda - Lena BrandstätterAktiv /  
232 Alexander Rohrbacher - Julia SchmidtSchwarz Gold /  
233 Daniel Wimmer - Kathrin BifflHSV-Zwölfaxing Sekt.Tanzsport /  
234 Dominik Lauda - Alisa ProshkinaAktiv /  
235 Fabian Zientek - Katja WoisetschlägerModena - Wien /  
236 Jakob Glück - Lara-Samea MühlbacherJuventus - Wien /  
237 Jason Ribisch - Ella Laetizia Steirerblau-grün Wien /  
238 Lukas Deutschmann - Anna WeberBurghof Voitsberg /  
239 Lukas Osztovics - Judith TausendschönHSV-Zwölfaxing Sekt.Tanzsport /  
240 Lukas Reinberger - Dora MagosiRaiffeisenbank Gänserndorf /  
241 Osman Yüksel Özdemir - Andrijana RadojkovicModena - Wien /  
242 Zalan Vecsey - Kerstin NeumeisterBest Dance Graz /  
12 Paare in dieser Klasse
 
Allg.Kl. La A
251 Alexander Pletnev - Sofiya GanusykDanceland /  
252 Andreas Broch - Daniela HvarchilkovaSchwarz Gold /  
253 Leon Mühleder - Mishel PevznerModena - Wien /  
254 Luca Sunko - Leonie Bianca EckhartBest Dance Graz /  
255 Tobias Wallner - Clarissa HöbingerSchwarz Gold /  
256 Vedran Nedelkovski - Taisiya NikitinaSchwarz - Weiß - Wien /  
6 Paare in dieser Klasse
 
Sen. I Sta C
261 Bernd Pinter - Julia Hinterseer-PinterAktiv /  
262 Edit Liszt - Mátyás Attila KovácsEverydance TSE / Hungary  
263 Wolfgang Fischer - Edith DuschJuventus - Wien /  
3 Paare in dieser Klasse
 
Sen. I Sta B
271 Manfred Stöckl - Anna ThallerUnion - Linz /  
272 Martin Schmidberger - Ingrid Schmidberger-TerzerJuventus - Wien /  
273 Michal Grus - Hana VitovaTanecni skola Standardklub Praha /  
3 Paare in dieser Klasse
 
Sen. I Sta A
281 Bernhard Maly - Zhenyu Schmoltner-LiStarlight - Wien /  
282 Helfried Zeiner - Anita GassnerJeunesse /  
283 Michal Grus - Hana VitovaTanecni skola Standardklub Praha /  
3 Paare in dieser Klasse
 
Sen. I Sta S offen für B/A/S ()
291 Bernhard Maly - Zhenyu Schmoltner-LiStarlight - Wien /  
292 Helfried Zeiner - Anita GassnerJeunesse /  
293 Manfred Stöckl - Anna ThallerUnion - Linz /  
294 Martin Schmidberger - Ingrid Schmidberger-TerzerJuventus - Wien /  
4 Paare in dieser Klasse
 
Sen. II Sta D
302 Gerhard Massenbauer - Elisabeth SollnerImperial - Wien /  
303 Peter Anzeletti-Reikl - Ingrid AnzelettiRaiffeisenbank Gänserndorf /  
305 Thomas Kowarik - Eva Maria Kranvogel-KowarikDance & Lifestyle Salzburg /  
306 Thomas Woisetschläger - Maria WagnerForum - Wien /  
307 Wolfgang Hamernik - Elfriede SulzKeepSwinging Langenzersdorf /  
5 Paare in dieser Klasse
 
Sen. II Sta C
321 Andreas Langreither - Silvia BachnerSportunion Mank /  
322 Andreas Christian Salusek - Alexandra SalusekSportunion FTSC Perchtoldsdorf /  
323 Bernd Pinter - Julia Hinterseer-PinterAktiv /  
324 Edit Liszt - Mátyás Attila KovácsEverydance TSE / Hungary  
325 Hanno Wollmann - Petra WollmannJuventus - Wien /  
326 Harry Melichart - Christiane TaborskyJuventus - Wien /  
327 Johannes Wittmann - Ilse WittmannJeunesse /  
328 Martin Jetschko - Simone HörmannSportunion Mank /  
329 Michael Haiderer - Friederike BobekStudio XIV - Wien /  
330 Peter Tibor Szamos - Péter Tiborné SzamosEverydance TSE. /  
331 Wolfgang Fischer - Edith DuschJuventus - Wien /  
11 Paare in dieser Klasse
 
Sen. II Sta B
341 Christian Böhmer - Felicitas HölscheCasino - Wien /  
343 Eric Blackwell - Eva-Maria MadaniAllegro /  
344 Ivan Strosser - Gabriela StrosserovaTK Vavruska /  
345 Josef Klvac - Jana KlvacovaRokaso / Czech Republic  
347 Manfred Stöckl - Anna ThallerUnion - Linz /  
348 Marek Zaduban - Marketa ZadubanováStarlet TK Orel Telnice /  
349 Marian Orlicky - Luba OrlickaINTERKLUB Bratislava / Slovakia  
350 Martin Schmidberger - Ingrid Schmidberger-TerzerJuventus - Wien /  
351 Robert Amschl-Jehli - Andrea MoosbruggerJuventus - Wien /  
352 Vladimír Fekar - Mária FekarTK Fortuna Zlín / Czech Republic  
10 Paare in dieser Klasse
 
Sen. II Sta A
362 Helfried Zeiner - Anita GassnerJeunesse /  
363 Jochen Berger - Monika KromerAktiv /  
364 Markus Mels-Colloredo - Elisabeth RichterWienerwald - Mödling /  
365 Roman Reinberger - Christiane ReinbergerRaiffeisenbank Gänserndorf /  
366 Stefan Jennewein - Ellina JenneweinJuventus - Wien /  
367 Vladimír Fekar - Mária FekarTK Fortuna Zlín / Czech Republic  
6 Paare in dieser Klasse
 
Sen. II Sta offen für B/A/S ()
372 Helfried Zeiner - Anita GassnerJeunesse /  
373 Jochen Berger - Monika KromerAktiv /  
374 Manfred Stöckl - Anna ThallerUnion - Linz /  
375 Markus Mels-Colloredo - Elisabeth RichterWienerwald - Mödling /  
376 Martin Schmidberger - Ingrid Schmidberger-TerzerJuventus - Wien /  
377 Robert Amschl-Jehli - Andrea MoosbruggerJuventus - Wien /  
378 Roman Reinberger - Christiane ReinbergerRaiffeisenbank Gänserndorf /  
7 Paare in dieser Klasse
 
Sen. III Sta D
392 Gerhard Massenbauer - Elisabeth SollnerImperial - Wien /  
393 Peter Anzeletti-Reikl - Ingrid AnzelettiRaiffeisenbank Gänserndorf /  
395 Thomas Kowarik - Eva Maria Kranvogel-KowarikDance & Lifestyle Salzburg /  
396 Wolfgang Hamernik - Elfriede SulzKeepSwinging Langenzersdorf /  
4 Paare in dieser Klasse
 
Sen. III Sta C
401 Andreas Langreither - Silvia BachnerSportunion Mank /  
402 Andreas Christian Salusek - Alexandra SalusekSportunion FTSC Perchtoldsdorf /  
403 Hanno Wollmann - Petra WollmannJuventus - Wien /  
404 Harry Melichart - Christiane TaborskyJuventus - Wien /  
405 Johannes Wittmann - Ilse WittmannJeunesse /  
406 Michael Haiderer - Friederike BobekStudio XIV - Wien /  
407 Peter Tibor Szamos - Péter Tiborné SzamosEverydance TSE. /  
7 Paare in dieser Klasse
 
Sen. III Sta B
411 Christian Böhmer - Felicitas HölscheCasino - Wien /  
413 Eric Blackwell - Eva-Maria MadaniAllegro /  
414 Erich Rupp - Claudia RuppJuventus - Wien /  
415 Gottfried Flandorfer - Brigitte FlandorferJuventus - Stockerau /  
416 Hubert Stroinigg - My Kieu StroiniggAllegro /  
417 István Felméri - Edina BalázsiGoldance/Stúdió 2000 / Hungary  
418 Josef Klvac - Jana KlvacovaRokaso / Czech Republic  
420 Manfred Schäfer - Renate DeckerSchwarz - Weiß - Wien /  
422 Robert Müller - Christa MüllerTreff AS /  
423 Silvio Pötschner - Sigrid HochreiterStudio XIV - Wien /  
424 Werner Hölbl - Margot TschapkaAllegro /  
425 Wolfgang Hödl - Silvia HödlKapfenberger Sportverein Tanzen /  
428 Akos Macher - Katalin MarjanekBig-BEM Táncsport Egyesület / Hungary  
13 Paare in dieser Klasse
 
Sen. III Sta A
431 Gerold Steurer - Monika MaierTanzhof Klopeiner See - Südkärnten /  
432 Heinz Bachler - Annemarie Bachlerblau-grün Wien /  
433 Igor Jucha - Ludmila JuchovaGaladance Bratislava / Slovakia  
434 Josef Holzbauer - Monika HobigerAllegro /  
435 Markus Mels-Colloredo - Elisabeth RichterWienerwald - Mödling /  
436 Michael Fleck - Elisabeth FuchsJuventus - Wien /  
437 Stefan Jennewein - Ellina JenneweinJuventus - Wien /  
438 Stefan Szalay - Elisabeth SzalaySwing & Dance Feldkirch /  
439 Wolfgang Seidler - Gabriela SeidlerCasino - Dornbirn /  
9 Paare in dieser Klasse
 
Sen. III Sta S offen für B/A/S
451 Dieter Müller - Cornelia MüllerCasino - Dornbirn /  
452 Erich Rieder - Monika Riederblau-grün Wien /  
454 Heinz Seidl - Elvira WimmerAllegro /  
455 Josef Klvac - Jana KlvacovaRokaso / Czech Republic  
456 Markus Mels-Colloredo - Elisabeth RichterWienerwald - Mödling /  
457 Silvio Pötschner - Sigrid HochreiterStudio XIV - Wien /  
458 Stefan Szalay - Elisabeth SzalaySwing & Dance Feldkirch /  
459 Wolfgang Seidler - Gabriela SeidlerCasino - Dornbirn /  
460 István Felméri - Edina BalázsiGoldance/Stúdió 2000 /  
9 Paare in dieser Klasse
 
Sen. IV Sta S offen für B/A/S ()
471 Akos Macher - Katalin MarjanekBig-BEM Táncsport Egyesület / Hungary  
473 Gottfried Flandorfer - Brigitte FlandorferJuventus - Stockerau /  
474 Heinz Bachler - Annemarie Bachlerblau-grün Wien /  
476 Karl Schneider - Christa SchneiderAllegro /  
4 Paare in dieser Klasse
 
Sen. I La D
481 Karl-Heinz Keusch - Elisabeth SchernthanerEleganza Köflach /  
1 Paar in dieser Klasse
 
Sen. I La C
491 Alexander Sas - Sandra SloukaJuventus - Wien /  
492 Andreas Kohl - Conny MandlerSchwarz Gold /  
493 Edit Liszt - Mátyás Attila KovácsEverydance TSE / Hungary  
494 Gerhard Zikulnig - Barbara ZikulnigJuventus - Wien /  
495 Marek Zaduban - Marketa ZadubanováStarlet TK Orel Telnice /  
5 Paare in dieser Klasse
 
Sen. I La B
501 Vladimír Fekar - Mária FekarTK Fortuna Zlín / Czech Republic  
1 Paar in dieser Klasse
 
Sen. I La S offen für B+S ()
511 Roman Reinberger - Christiane ReinbergerRaiffeisenbank Gänserndorf /  
512 Wolfgang Fischer - Edith DuschJuventus - Wien /  
2 Paare in dieser Klasse
 
Sen. II La D
522 Karl-Heinz Keusch - Elisabeth SchernthanerEleganza Köflach /  
523 Michael Haiderer - Friederike BobekStudio XIV - Wien /  
2 Paare in dieser Klasse
 
Sen. II La C
531 Edit Liszt - Mátyás Attila KovácsEverydance TSE / Hungary  
532 Gerhard Zikulnig - Barbara ZikulnigJuventus - Wien /  
533 Karl Hofer - Annemarie HoferTreff AS /  
534 Marek Zaduban - Marketa ZadubanováStarlet TK Orel Telnice /  
536 Peter Hebenstreit - Iris HebenstreitHerzogstadt /  
5 Paare in dieser Klasse
 
Sen. II La B
542 Christian Jordan - Sonja Sigmund-JordanCasino - Wien /  
544 Erich Rupp - Claudia RuppJuventus - Wien /  
545 Gerhard Massenbauer - Elisabeth SollnerImperial - Wien /  
546 Lubomir Hochvart - Iveta HochvartovaDance Attack Lucenec Slowakei /  
547 Marian Orlicky - Luba OrlickaINTERKLUB Bratislava / Slovakia  
548 Vladimír Fekar - Mária FekarTK Fortuna Zlín / Czech Republic  
549 Wolfgang Hödl - Silvia HödlKapfenberger Sportverein Tanzen /  
550 Andrea Bencsik - Peter SebestyenQuality Dance Tse. / Hungary  
8 Paare in dieser Klasse
 
Sen. II La S offen für B+S ()
562 Christian Jordan - Sonja Sigmund-JordanCasino - Wien /  
563 Hendryk Schwarz - Martina FolladoreTurnerschaft Innsbruck /  
564 Igor Frtus - Beate FrtusovaSuper Poprad / Slovakia  
565 Marian Orlicky - Luba OrlickaINTERKLUB Bratislava / Slovakia  
566 Roman Reinberger - Christiane ReinbergerRaiffeisenbank Gänserndorf /  
568 Wolfgang Fischer - Edith DuschJuventus - Wien /  
569 Andrea Bencsik - Peter SebestyenQuality Dance Tse. / Hungary  
7 Paare in dieser Klasse
 
Sen. III La D
582 Michael Haiderer - Friederike BobekStudio XIV - Wien /  
1 Paar in dieser Klasse
 
Sen. III La C
591 Karl Hofer - Annemarie HoferTreff AS /  
593 Rudolf Hasenbacher - Gabriele HasenbacherAktiv /  
2 Paare in dieser Klasse
 
Sen. III La B
602 Erich Rupp - Claudia RuppJuventus - Wien /  
603 Gerhard Massenbauer - Elisabeth SollnerImperial - Wien /  
604 Karl Schneider - Christa SchneiderAllegro /  
605 Lubomir Hochvart - Iveta HochvartovaDance Attack Lucenec Slowakei /  
606 Silvio Pötschner - Sigrid HochreiterStudio XIV - Wien /  
607 Wolfgang Hödl - Silvia HödlKapfenberger Sportverein Tanzen /  
6 Paare in dieser Klasse
 
Sen. III La S offen für B+S ()
611 Dieter Müller - Cornelia MüllerCasino - Dornbirn /  
612 Erich Rieder - Monika Riederblau-grün Wien /  
613 Gerold Steurer - Monika MaierTanzhof Klopeiner See - Südkärnten /  
614 Hendryk Schwarz - Martina FolladoreTurnerschaft Innsbruck /  
615 Igor Frtus - Beate FrtusovaSuper Poprad / Slovakia  
617 Silvio Pötschner - Sigrid HochreiterStudio XIV - Wien /  
618 Wolfgang Hödl - Silvia HödlKapfenberger Sportverein Tanzen /  
7 Paare in dieser Klasse
 

Tecnical problems with this page(s)? Please write an e-mail to the tecnical administrator
Questions about the event? Please write an e-mail to the organizer (wolfgang@eliasch.at)
You would like to know more about this event? Please go to the hompage of the organizer (http://www.mft-oberpullendorf.at)
Program version: