Entry list - 05.09.2021 - 21. TanzSport-Event Oberpullendorf (Viktoria TSK und Jugendclub)

238 entries up to now

Sch. Sta D
1 Lili Ferincz - Vince Gyorgy KocsisLorigo Tse /  
2 Axel Peter Koroknai - Kinga TothLORIGO TSE / Hungary  
3 Koppany Polanyi - Sara PolgarLorigo TSE /  
4 Benedek Takacs - Jazmin NagyLorigo TSE /  
5 Daniel Takacs - Veronika GalantaiLorigo TSE /  
6 Daniel Attila Timar - Hanna KardosLORIGO TSE /  
6 Paare in dieser Klasse
 
Sch. La D
21 Lili Ferincz - Vince Gyorgy KocsisLorigo Tse /  
22 Axel Peter Koroknai - Kinga TothLORIGO TSE / Hungary  
23 Yannik Neukirchner - Hannah BergerEleganza Köflach /  
24 Koppany Polanyi - Sara PolgarLorigo TSE /  
25 Benedek Takacs - Jazmin NagyLorigo TSE /  
26 Daniel Takacs - Veronika GalantaiLorigo TSE /  
27 Daniel Attila Timar - Hanna KardosLORIGO TSE /  
7 Paare in dieser Klasse
 
Jun. II Sta C
51 Grigoriy Maslov - Julia BaranSchwarz Gold /  
52 Dario Perna - Catherina Maria MendlikDance Unity /  
2 Paare in dieser Klasse
 
Jun. II Sta B
61 Emma Darabos - Matyas BekeGála TE / Hungary  
62 Marcel Kricheli - Emma HorvatDanceland /  
2 Paare in dieser Klasse
 
Jun. I La D
71 Yannik Neukirchner - Hannah BergerEleganza Köflach /  
72 Mate Rejto - Eszter SzabadfiLORIGO TSE / Hungary  
2 Paare in dieser Klasse
 
Jun. I La C
81 Paul Gogg - Beatrix MaggEleganza Köflach /  
82 Markus Oswald - Laura PlatzerChoice Styria /  
83 Florian Schwar - Fiona SchwarEleganza Köflach /  
3 Paare in dieser Klasse
 
Jun. II La C
91 Grigoriy Maslov - Julia BaranSchwarz Gold /  
92 Dario Perna - Catherina Maria MendlikDance Unity /  
93 Marcel Tilzer - Marissa NeukirchnerEleganza Köflach /  
3 Paare in dieser Klasse
 
Jun. II La B
101 Emma Darabos - Matyas BekeGála TE / Hungary  
102 Marcel Kricheli - Emma HorvatDanceland /  
103 Nathaniel Alec Mate - Mishel PevznerModena - Wien /  
104 Denny Ye - Karoline GießaufDance Unity /  
4 Paare in dieser Klasse
 
Allg.Kl. Sta D
111 Peter Balint - Vivien RozmanLorigo Tse / Hungary  
112 Thomas Bauer - Monika MarkotaJuventus - Wien /  
113 Sebastian Bernhart-Straberger - Kerstin KlampferChoice Styria /  
114 Felix Bittner - Isabella WalterSchwarz Gold /  
115 Paul Blechinger - Eva BaumannDance Unity /  
116 Paul Csepan - Stefanie WalterSchwarz Gold /  
117 Marco Dronigi - Beatrice-Christin DreyerSchwarz Gold /  
118 Vincent Englitsch - Viola WindspergerSchwarz Gold /  
119 Heribert Gerstner - Dana CudaSchwarz Gold /  
120 Jakob Harkamp - Kiara TrenggonoDance Unity /  
121 Simon Jukl - Eva StehlíkováCzech Republic  
123 Attila Kopacsi - Blanka SiposLORIGO TSE / Hungary  
124 Alexander Putz - Barbara SirucekSchwarz Gold /  
125 Matthias Reich-Rohrwig - Flora MaleSchwarz Gold /  
126 Lukas Rysavy - Eva GruberJuventus - Wien /  
127 Philipp Salomon - Nadine AtzmillnerJuventus - Wien /  
128 Daniel Schönthaler - Fiona GartlgruberSchwarz Gold /  
129 Patrick Seebauer - Julia KaufmannDance Unity /  
130 Fabian Franz Steiner - Julia KoiserSchwarz Gold /  
131 Alexander Unterberger - Anna KöhlerSchwarz Gold /  
132 Markus Urch - Marlene HawlikSchwarz Gold /  
133 Enzo Valda - Pia Bettina GartlgruberSchwarz Gold /  
22 Paare in dieser Klasse
 
Allg.Kl. Sta C
141 Florian Galler - Anna-Maria SpitznaglSchwarz Gold /  
143 Patrick Scheibert - Antonia Beck-MannagettaJuventus - Wien /  
144 Thomas Schwartz - Nicoletta Ungerblau-grün Wien /  
145 Florian Sommerauer - Cornelia KrausCasino - Wien /  
4 Paare in dieser Klasse
 
Allg.Kl. Sta B
151 Alexander Schernthaner - Anna FraißlerEleganza Köflach /  
152 Klaus Galler - Beata MorajdaSchwarz Gold /  
153 Richard Lagler - Tatjana RohatschekSchwarz Gold /  
154 Dominik Lauda - Alisa ProshkinaAktiv /  
155 Simon Rezai - Anna NovakJuventus - Wien /  
156 Simeon Stoyanov - Nicole WurzrainerVienna Dance /  
6 Paare in dieser Klasse
 
Allg.Kl. Sta A
171 Leon Mühleder - Helga CapapeyModena - Wien /  
1 Paar in dieser Klasse
 
Allg.Kl. La D
181 Paul Blechinger - Eva BaumannDance Unity /  
182 Johannes Brenner - Alina HagerHSV-Zwölfaxing Sekt.Tanzsport /  
183 Martin Fruhwirth - Alexandra FegerlDance Unity /  
184 Klaus Galler - Beata MorajdaSchwarz Gold /  
185 Jakob Harkamp - Kiara TrenggonoDance Unity /  
186 Simon Jukl - Eva StehlíkováCzech Republic  
187 Attila Kopacsi - Blanka SiposLORIGO TSE / Hungary  
188 Simon Pfeffer - Pauline RosenbergerWienerwald - Mödling /  
189 Matthias Steininger - Nicolle TrojakWienerwald - Mödling /  
190 Gregor Totz - Melanie Gürentzacademy of dance /  
191 Paul Florian Vonasek - Katharina LosbichlerWienerwald - Mödling /  
11 Paare in dieser Klasse
 
Allg.Kl. La C
201 Peter Balint - Vivien RozmanLorigo Tse / Hungary  
203 Michael Eisl - Ulla Brochmannacademy of dance /  
204 Alexander Jeschko - Julia PlöchlJuventus - Wien /  
205 Julian Langmann - Michelle Liebacademy of dance /  
206 Tobias Olah - Alexandra FischerWienerwald - Mödling /  
207 Hannes Schmidt - Katharina Maitzacademy of dance /  
208 Tobias Schmid - Vanessa BlahaHSV-Zwölfaxing Sekt.Tanzsport /  
209 Adrian Wagner - Iryna Ivanovablau-grün Wien /  
210 Tobias Zischka - Corinna KrauseHSV-Zwölfaxing Sekt.Tanzsport /  
9 Paare in dieser Klasse
 
Allg.Kl. La B
221 Tim Frei - Emilia Ogrisacademy of dance /  
223 Dominik Lauda - Alisa ProshkinaAktiv /  
224 Felix Laundl - Laura HomarDance Unity /  
225 Nathaniel Alec Mate - Mishel PevznerModena - Wien /  
227 Kai Soukup - Julia SchulzRaiffeisenbank Gänserndorf /  
228 Florian Wimmer - Hanna KoppelentHSV-Zwölfaxing Sekt.Tanzsport /  
229 Fabian Zientek - Katja WoisetschlägerModena - Wien /  
7 Paare in dieser Klasse
 
Allg.Kl. La A
241 Leon Mühleder - Helga CapapeyModena - Wien /  
1 Paar in dieser Klasse
 
Sen. I Sta D
251 Rainer Fischer - Adrienn KeckeisCasino - Dornbirn /  
252 Wolfgang Fischer - Edith DuschJuventus - Wien /  
254 Edit Liszt - Mátyás Attila KovácsEverydance TSE / Hungary  
3 Paare in dieser Klasse
 
Sen. I Sta C
263 Martin Schmidberger - Ingrid Schmidberger-TerzerJuventus - Wien /  
1 Paar in dieser Klasse
 
Sen. I Sta B
271 Gabor Kajati - Edina NagyEverydance TSE / Hungary  
272 Roman Reinberger - Christiane ReinbergerRaiffeisenbank Gänserndorf /  
273 Alexander Sas - Sandra SloukaJuventus - Wien /  
274 Manfred Stöckl - Anna ThallerUnion - Linz /  
275 Helfried Zeiner - Anita GassnerJeunesse /  
5 Paare in dieser Klasse
 
Sen. I Sta S offen für B/A/S ()
281 Gabor Kajati - Edina NagyEverydance TSE / Hungary  
282 Jörg Kügler - Eva Maria HundstorferGrün - Rot - Wels /  
283 Wolfgang Kober - Nataliya MelnychenkoEden Graz /  
284 Alexander Sas - Sandra SloukaJuventus - Wien /  
285 Helfried Zeiner - Anita GassnerJeunesse /  
5 Paare in dieser Klasse
 
Sen. II Sta D
291 Roman Barta - Miloslava BartovaInfinity Dance Team /  
292 Wolfgang Fischer - Edith DuschJuventus - Wien /  
293 Wolfgang Hamernik - Elfriede SulzKeepSwinging Langenzersdorf /  
294 Wilfried Helbig - Andrea HelbigAlt Erlaa /  
295 Andreas Langreither - Silvia BachnerSportunion Mank /  
296 Edit Liszt - Mátyás Attila KovácsEverydance TSE / Hungary  
297 Gerhard Massenbauer - Elisabeth SollnerImperial - Wien /  
298 Andreas Christian Salusek - Alexandra SalusekSportunion FTSC Perchtoldsdorf /  
299 Harro Stanger - Joe-Petra StangerAllegro /  
300 Hanno Wollmann - Petra WollmannJuventus - Wien /  
10 Paare in dieser Klasse
 
Sen. II Sta C
311 Eric Blackwell - Eva-Maria MadaniAllegro /  
312 Imre Kincses - Krisztina KeményRitmo Ste / Hungary  
313 Thomas Lebeda - Xiaohua Grace GuoJuventus - Wien /  
314 Akos Macher - Katalin MarjanekBig-BEM Táncsport Egyesület / Hungary  
315 Martin Schmidberger - Ingrid Schmidberger-TerzerJuventus - Wien /  
316 Johannes Wittmann - Ilse WittmannJeunesse /  
6 Paare in dieser Klasse
 
Sen. II Sta B
331 Alena Konecna - Vlastimil KonecnyStarlet Brno TK Orel Telnice /  
332 Klaus Oberleitner - Brigitte GuttenbrunnerJeunesse /  
333 Roman Reinberger - Christiane ReinbergerRaiffeisenbank Gänserndorf /  
334 Manfred Stöckl - Anna ThallerUnion - Linz /  
335 Helfried Zeiner - Anita GassnerJeunesse /  
5 Paare in dieser Klasse
 
Sen. II Sta A
341 Jochen Berger - Monika KromerAktiv /  
342 Markus Mels-Colloredo - Elisabeth RichterWienerwald - Mödling /  
343 Dalimil Novobilský - Pavla NovobilskáCzech Republic  
344 Alexander Stoiber - Stephanie BäuerleJuventus - Wien /  
345 Michael Vejda - Alexandra HartnerAllegro /  
346 Wolfgang Kaiser - Katja KaiserKufstein /  
6 Paare in dieser Klasse
 
Sen. II Sta offen für B/A/S ()
351 Jochen Berger - Monika KromerAktiv /  
352 Markus Mels-Colloredo - Elisabeth RichterWienerwald - Mödling /  
353 Dalimil Novobilský - Pavla NovobilskáCzech Republic  
354 Klaus Oberleitner - Brigitte GuttenbrunnerJeunesse /  
355 Roman Reinberger - Christiane ReinbergerRaiffeisenbank Gänserndorf /  
356 Michael Vejda - Alexandra HartnerAllegro /  
357 Helfried Zeiner - Anita GassnerJeunesse /  
7 Paare in dieser Klasse
 
Sen. III Sta D
371 Cornelius Du Crocq-Baltus - Angelika BittmannJuventus - Wien /  
372 Erwin Gaupmann - Andrea GaupmannESV St. Pölten Sektion Tanzsport /  
373 Wolfgang Hamernik - Elfriede SulzKeepSwinging Langenzersdorf /  
374 Andreas Langreither - Silvia BachnerSportunion Mank /  
375 Wolfgang Müller - Sylvia MüllerImperial - Wien /  
376 Andreas Christian Salusek - Alexandra SalusekSportunion FTSC Perchtoldsdorf /  
377 Arno Scharler - Gerlinde ScharlerSchwarz - Weiß - Bregenz /  
378 Robert Schwaiger - Barbara BroschekDanceImpuls Tirol /  
379 Harro Stanger - Joe-Petra StangerAllegro /  
380 Hanno Wollmann - Petra WollmannJuventus - Wien /  
10 Paare in dieser Klasse
 
Sen. III Sta C
391 Eric Blackwell - Eva-Maria MadaniAllegro /  
392 Kurt Gaismayer - Ulrike GaismayerImperial - Wien /  
393 Wolfgang Hödl - Silvia HödlKapfenberger Sportverein Tanzen /  
394 Werner Hölbl - Margot TschapkaAllegro /  
395 Thomas Lebeda - Xiaohua Grace GuoJuventus - Wien /  
396 Akos Macher - Katalin MarjanekBig-BEM Táncsport Egyesület / Hungary  
397 Erich Pruggmayer - Andrea PruggmayerKeepSwinging Langenzersdorf /  
398 Hubert Stöger - Regina KohutSchwarz - Weiß - Wien /  
399 Johannes Wittmann - Ilse WittmannJeunesse /  
9 Paare in dieser Klasse
 
Sen. III Sta B
411 Christian Eller - Sofia Eller1. TTK GOLD WEISS Innsbruck /  
412 Gottfried Flandorfer - Brigitte FlandorferJuventus - Stockerau /  
413 Alena Konecna - Vlastimil KonecnyStarlet Brno TK Orel Telnice /  
414 Zoufaly Libor - Zoufala BohumilaInfinity Dance Team Brno /  
415 Walter Pölzl - Monika PölzlImperial - Wien /  
416 Bernhard Posch - Maria ArbeiterMOVE! Hartberg-Fürstenfeld Das Tanzsport-Zentrum /  
417 Silvio Pötschner - Sigrid HochreiterStudio XIV - Wien /  
418 Erich Rupp - Claudia RuppJuventus - Wien /  
419 Helfried Scheifinger - Elisabeth Mürwald-ScheifingerJuventus - Stockerau /  
420 Niki Schöggl - Ping PerhabStudio XIV - Wien /  
421 Andreas Vanek - Sabine ArdatinFloridsdorf /  
422 Dietmar Kühböck - Andrea KühböckLa Vita Hainfeld /  
12 Paare in dieser Klasse
 
Sen. III Sta A
431 Zoltan Antos - Gabriele KlausnerJuventus - Wien /  
432 Heinz Bachler - Annemarie Bachlerblau-grün Wien /  
433 Franz Klaghofer - Ingrid KlaghoferImperial - Wien /  
434 Lothar Klebel - Gabriele KlebelJuventus - Stockerau /  
435 Markus Mels-Colloredo - Elisabeth RichterWienerwald - Mödling /  
436 Wolfgang Seidler - Gabriela SeidlerCasino - Dornbirn /  
437 Stefan Szalay - Elisabeth SzalaySwing & Dance Feldkirch /  
438 Reinhold Weyrich - Regina WeyrichJuventus - Wien /  
8 Paare in dieser Klasse
 
Sen. III Sta S offen für B/A/S
451 Zoltan Antos - Gabriele KlausnerJuventus - Wien /  
452 Lothar Klebel - Gabriele KlebelJuventus - Stockerau /  
453 Markus Mels-Colloredo - Elisabeth RichterWienerwald - Mödling /  
454 Walter Pölzl - Monika PölzlImperial - Wien /  
455 Silvio Pötschner - Sigrid HochreiterStudio XIV - Wien /  
456 Erich Rieder - Monika Riederblau-grün Wien /  
457 Ernst Schmid - Margit Schmid-WeihsCasino - Wien /  
458 Wolfgang Seidler - Gabriela SeidlerCasino - Dornbirn /  
459 Heinz Seidl - Elvira WimmerAllegro /  
460 Kurt Summer - Evelyn SummerSwing & Dance Feldkirch /  
461 Stefan Szalay - Elisabeth SzalaySwing & Dance Feldkirch /  
462 Reinhold Weyrich - Regina WeyrichJuventus - Wien /  
463 Robert Dub - Sylvia Schäfer-NouzaSchwarz - Weiß - Wien /  
13 Paare in dieser Klasse
 
Sen. IV Sta S offen für B/A/S ()
471 Heinz Bachler - Annemarie Bachlerblau-grün Wien /  
472 Christian Eller - Sofia Eller1. TTK GOLD WEISS Innsbruck /  
473 Gottfried Flandorfer - Brigitte FlandorferJuventus - Stockerau /  
474 Franz Prandtstetter - Elisabeth PrandtstetterJuventus - Stockerau /  
475 Helfried Scheifinger - Elisabeth Mürwald-ScheifingerJuventus - Stockerau /  
476 Niki Schöggl - Ping PerhabStudio XIV - Wien /  
6 Paare in dieser Klasse
 
Sen. I La D
491 Anton Haselberger - Martina GanstererJuventus - Stockerau /  
492 Edit Liszt - Mátyás Attila KovácsEverydance TSE / Hungary  
493 Alexander Sas - Sandra SloukaJuventus - Wien /  
3 Paare in dieser Klasse
 
Sen. I La C
501 Gabor Kajati - Edina NagyEverydance TSE / Hungary  
1 Paar in dieser Klasse
 
Sen. I La B
511 Wolfgang Fischer - Edith DuschJuventus - Wien /  
512 Joachim Holzer - Edith HolzerSchwarz - Weiß - Wien /  
2 Paare in dieser Klasse
 
Sen. I La S offen für B+S ()
521 Joachim Holzer - Edith HolzerSchwarz - Weiß - Wien /  
522 Wolfgang Kober - Nataliya MelnychenkoEden Graz /  
2 Paare in dieser Klasse
 
Sen. II La D
531 Anton Haselberger - Martina GanstererJuventus - Stockerau /  
532 Edit Liszt - Mátyás Attila KovácsEverydance TSE / Hungary  
533 Josef Neuwirth - Petra LenggerStudio XIV - Wien /  
534 Klaus Oberleitner - Brigitte GuttenbrunnerJeunesse /  
535 Walter Pölzl - Monika PölzlImperial - Wien /  
5 Paare in dieser Klasse
 
Sen. II La C
541 Wilfried Helbig - Andrea HelbigAlt Erlaa /  
542 Karl Hofer - Annemarie HoferTreff AS /  
543 Robert Schwaiger - Barbara BroschekDanceImpuls Tirol /  
544 Manfred Stöckl - Anna ThallerUnion - Linz /  
4 Paare in dieser Klasse
 
Sen. II La B
551 Wolfgang Fischer - Edith DuschJuventus - Wien /  
552 Joachim Holzer - Edith HolzerSchwarz - Weiß - Wien /  
553 Gerhard Massenbauer - Elisabeth SollnerImperial - Wien /  
3 Paare in dieser Klasse
 
Sen. II La S offen für B+S ()
561 Joachim Holzer - Edith HolzerSchwarz - Weiß - Wien /  
562 Gerhard Massenbauer - Elisabeth SollnerImperial - Wien /  
2 Paare in dieser Klasse
 
Sen. III La D
571 Cornelius Du Crocq-Baltus - Angelika BittmannJuventus - Wien /  
572 Josef Neuwirth - Petra LenggerStudio XIV - Wien /  
573 Walter Pölzl - Monika PölzlImperial - Wien /  
574 Arno Scharler - Gerlinde ScharlerSchwarz - Weiß - Bregenz /  
4 Paare in dieser Klasse
 
Sen. III La C
581 Erwin Gaupmann - Andrea GaupmannESV St. Pölten Sektion Tanzsport /  
582 Rudolf Hasenbacher - Gabriele HasenbacherAktiv /  
583 Karl Hofer - Annemarie HoferTreff AS /  
584 Alena Konecna - Vlastimil KonecnyStarlet Brno TK Orel Telnice /  
585 Robert Schwaiger - Barbara BroschekDanceImpuls Tirol /  
5 Paare in dieser Klasse
 
Sen. III La B
592 Wolfgang Hödl - Silvia HödlKapfenberger Sportverein Tanzen /  
593 Silvio Pötschner - Sigrid HochreiterStudio XIV - Wien /  
594 Erich Rupp - Claudia RuppJuventus - Wien /  
595 Karl Schneider - Christa SchneiderAllegro /  
4 Paare in dieser Klasse
 
Sen. III La S offen für B+S ()
601 Wolfgang Hödl - Silvia HödlKapfenberger Sportverein Tanzen /  
602 Silvio Pötschner - Sigrid HochreiterStudio XIV - Wien /  
603 Erich Rieder - Monika Riederblau-grün Wien /  
604 Erich Rupp - Claudia RuppJuventus - Wien /  
605 Karl Schneider - Christa SchneiderAllegro /  
606 Kurt Summer - Evelyn SummerSwing & Dance Feldkirch /  
607 Reinhold Weyrich - Regina WeyrichJuventus - Wien /  
7 Paare in dieser Klasse
 

Tecnical problems with this page(s)? Please write an e-mail to the tecnical administrator
Questions about the event? Please write an e-mail to the organizer (wolfgang@eliasch.at)
You would like to know more about this event? Please go to the hompage of the organizer (http://www.mft-oberpullendorf.at)
Program version: