| Sch. Sta D |
1. | Pletnev Alexander - Bekker Rosa, Modena - Wien | 2. | Malyarsky Stefan - Grainer Lara, Juventus - Wien |
| Sch. La D |
1. | Pletnev Alexander - Bekker Rosa, Modena - Wien | 2. | Lauda Dominik - Schlederer Anja, Aktiv | 3. | Nagl Elias - Nagl Sophie, 1. TTK GOLD WEISS Innsbruck | 4. | Malyarsky Stefan - Grainer Lara, Juventus - Wien | 5. | Ye Denny - Gaicher Nina, Raiffeisenbank Ligist |
| Jun. I La D |
1. | Kricheli Roy - Esquivel-Villafranca Elizaveta, Vienna Dance | 2. | Toparcean Raul - Banu Catinca, Juventus - Wien | 3. | Rührlinger Simon - Ochmann Melissa, Dance & Lifestyle Salzburg | 4. | Heimerdinger Luca - Huter Katharina, 1. TTK GOLD WEISS Innsbruck | 5. | Karner Philipp - Mayer Kerstin, GRÜN WEISS BBB | 6. | Kainz Viktor Samuel - Spari Fabienne, Raiffeisenbank Ligist |
| Jun. I La C |
1. | Lauda Alexander - Trepa Julia, Aktiv | 2. | Toparcean Raul - Banu Catinca, Juventus - Wien | 3. | Kricheli Roy - Esquivel-Villafranca Elizaveta, Vienna Dance | 4. | Kleiber Silvester - Rieder Katharina, Juventus - Wien | 5. | Karner Philipp - Mayer Kerstin, GRÜN WEISS BBB |
| Jug. Sta D |
1. | Keil Johannes - Edelmayr Lena, TEAM 7 Salzburg | 2. | Rohal Martin - Hainzl Evelyn, HIB Saalfelden | 3. | Fierlinger Florian - Langthaler Sandra, Blau - Gelb - Linz | 4. | Rogetzer Maurice - Eisenhut Martina, Floridsdorf |
| Jug. Sta C |
1. | Wiesenhofer Maximilian - Göttfried Melanie, Raiffeisenbank Ligist | 2. | Petermichl Andre - Haidn Maria, ESV St. Pölten Sektion Tanzsp. | 3. | Hofer Elias - Winkler Lisa, Raiffeisenbank Ligist | 4. | Herold Benedikt - Gopko Viktorija, International | 5. | Keil Johannes - Edelmayr Lena, TEAM 7 Salzburg | 6. | Stopper Julian - Schaubmaier Magdalena, Dancing Dots |
| Jug. Sta B |
1. | Schimkowitsch Bernhard - Radojkovic Andrijana, Juventus - Wien | 2. | Resch Raphael - Steinkellner Ilena, Burghof Voitsberg | 3. | Wiesenhofer Maximilian - Göttfried Melanie, Raiffeisenbank Ligist |
| Jug. Sta A |
1. | Fus Dominik - Plutzar Sarah, Juventus - Wien | 2. | Banu Rares - Lackner Janine, Juventus - Wien | 3. | Schimkowitsch Bernhard - Radojkovic Andrijana, Juventus - Wien |
| Jug. La D |
1. | Keil Johannes - Edelmayr Lena, TEAM 7 Salzburg | 2. | Rogetzer Maurice - Eisenhut Martina, Floridsdorf | 3. | Prieschl Manuel - Leitl Cornelia, Raiffeisenbank Ligist |
| Jug. La C |
1. | Stopper Julian - Schaubmaier Magdalena, Dancing Dots | 2. | Herold Benedikt - Gopko Viktorija, International | 3. | Rohrbacher Alexander - Rohrbacher Patricia, HSV-Wien Sektion Tanzsport | 4. | Rohal Martin - Hainzl Evelyn, HIB Saalfelden | 5. | Hofer Elias - Winkler Lisa, Raiffeisenbank Ligist | 6. | Keil Johannes - Edelmayr Lena, TEAM 7 Salzburg | 7. | Fierlinger Florian - Langthaler Sandra, Blau - Gelb - Linz |
| Jug. La B |
1. | Kopp Daniel - Tschuchnig Jasmin, Tanzhof Klopeiner See - Südkärnten | 2. | Wiesenhofer Maximilian - Göttfried Melanie, Raiffeisenbank Ligist | 3. | Banu Rares - Lackner Janine, Juventus - Wien | 4. | Schimkowitsch Bernhard - Radojkovic Andrijana, Juventus - Wien | 5. | Petermichl Andre - Haidn Maria, ESV St. Pölten Sektion Tanzsp. | 6. | Stiegler Fabian - Marinkovic Zorana, ESV St. Pölten Sektion Tanzsp. |
| Jug. La A |
1. | Fus Dominik - Plutzar Sarah, Juventus - Wien | 2. | Metu Jonathan - Dubsky Jennifer, International | 3. | Resch Raphael - Steinkellner Ilena, Burghof Voitsberg | 4. | Kopp Daniel - Tschuchnig Jasmin, Tanzhof Klopeiner See - Südkärnten |
| Jun. Sta BSP |
1. | Shkurko Ilia - Merkurova Sofia, TSK Modena | 2. | Teufl Adrian - Premstaller Irina, TSC Dance & Lifestyle Salzburg |
| Jun. La BSP |
1. | Mühleder Leon - Pramer Pamina, Blau-Gelb Linz | 2. | Shkurko Ilia - Merkurova Sofia, TSK Modena | 3. | Strachinescu Valentin - Zizlavsky Momoka, ESV St. Pölten Sektion Tanzsport | 4. | Teufl Adrian - Premstaller Irina, TSC Dance & Lifestyle Salzburg | 5. | Kowarik Christina - Ochmann Tamara, TSC Dance & Lifestyle Salzburg | 6. | Ruggenthaler Elvis - Schaler Daniela, Tanzsporclub HIB Saalfelden | 7. | Wörthner Lara - Thanbauer Anna, TSC Dance & Lifestyle Salzburg | 8. | Meinhart Amelie - Griesser Anna, TSC Dance & Lifestyle Salzburg |
| Jun. II Sta D |
1. | Wölfling Raphael David - Baumann Eva, Raiffeisenbank Ligist | 2. | Kleiber Silvester - Rieder Katharina, Juventus - Wien | 3. | Toparcean Raul - Banu Catinca, Juventus - Wien | 4. | Grabenwöger Tim - Kumhera Hanna, Modena - Wien | 5. | Daveloose Luca - Harlander Patrizia, HIB Saalfelden | 6. | Kricheli Roy - Esquivel-Villafranca Elizaveta, Vienna Dance |
| Jun. II Sta C |
1. | Feher Norbert - Demirci Meryem, Juventus - Wien | 2. | Wölfling Raphael David - Baumann Eva, Raiffeisenbank Ligist |
| Jun. II Sta B |
1. | Mihut Christopher R. - Roatis-Iacob Celsea, Zentrum - Graz | 2. | Nast Raphael - Nast Victoria, Choice Graz | 3. | Feher Norbert - Demirci Meryem, Juventus - Wien |
| Jun. II La D |
1. | Daveloose Luca - Harlander Patrizia, HIB Saalfelden | 2. | Haberler Maximilian - Schlederer Marlene, Aktiv | 3. | Stockerer Justin - Benes Lisa, Aktiv | 4. | Buleetwa Kevin - Salikova Santa, Modena - Wien | 5. | Huss Michael - Huss Victoria-Simone, Jeunesse |
| Jun. II La C |
1. | Kopec Casper - Seidel Anabel, Aktiv | 2. | Lode Heinz-Christoph - Ethell Emma, Modena - Wien | 3. | Grabenwöger Tim - Kumhera Hanna, Modena - Wien | 4. | Mihut Christopher R. - Roatis-Iacob Celsea, Zentrum - Graz | 5. | Kohlmayer Noah - Neubauer Anna, Modena - Wien | 6. | Feher Norbert - Demirci Meryem, Juventus - Wien | 7. | Wölfling Raphael David - Baumann Eva, Raiffeisenbank Ligist | 8. | Daveloose Luca - Harlander Patrizia, HIB Saalfelden |
| Jun. II La B |
1. | Nast Raphael - Nast Victoria, Choice Graz | 2. | Kopec Casper - Seidel Anabel, Aktiv | 3. | Maierhofer Luc - Strini Annabella, HSV-Wien Sektion Tanzsport | 4. | Lauda Alexander - Trepa Julia, Aktiv |
|